Menu

Typy i rodzaje zakładów bukmacherskich

Sportowe zakłady bukmacherskie to nie takie proste czynności jakby się mogło niektórym wydawać. Po pierwsze typerzy muszą przeanalizować ofertę na dany dzień. Kiedy już wyszczególnimy kilka interesujących spotkań sportowych następuję kolejna segregacja. Kiedy wiemy już co chcemy obstawić wielu graczy zastanawia się jak połączyć dane mecze, bądź też nie.

 

O co chodzi dokładnie?

O to, czy umieścić jedno spotkanie na pojedynczym kuponie, a może złożyć kilka i wnieść tzw. akumulator (AKO). Dla niektórych graczy jest to prosty wybór, dla innych nie.

 

Czym się zatem różnią? Jakie są ich wady i zalety?

Zacznijmy może od najprostszego rodzaju kuponu. Pojedyncze zakłady cieszą się bardzo dużą popularnością, szczególnie u graczy doświadczonych, zawodowych. Jak z samej nazwy wynika na naszym kuponie widnieje tylko jedno wydarzenie. Aby kupon był zaliczony wystarczy, że dane spotkanie będzie miało wynik pozytywny. Stąd też tak duża jego popularność.

 

Zazwyczaj gracze wybierają ową opcję, kiedy na dane spotkanie jest wysoki kurs. Zatem kupon jest niepewny, dlatego warto by było na nim tylko jedno spotkanie. Zupełnie inaczej wygląda to przypadku akumulatorów. Tutaj na kuponie są co najmniej dwa wydarzenia.

Aby kupon był zaliczony wszystkie znajdujące się na nim wydarzenia muszą mieć pozytywny wynik.

 

Nawet jedna przegrana oznacza, że nasz kupon będzie rozliczony negatywnie. Dlatego jeśli już decydujemy się na zagranie akumulatora nie wybieramy więcej niżeli dwa (dubel) czy trzy (tripel) spotkania. Im więcej spotkań tym mniejsze prawdopodobieństwo na wygraną.

 

Zazwyczaj gracze początkujący grają wiele akumulatorów. Znajduje się na nich wiele spotkań o niskim kursie, co w sumie daje ciekawy kurs.

Niestety ze skutecznością jest bardzo różnie. Jaki zakład zatem lepiej wybrać? Tutaj już każdy typer musi samodzielnie zadecydować. W pojedynczym zakładzie wystarczy nam jedna wygrana, w akumulatorze możemy liczyć na większy kurs, ale prawdopodobieństwo wygranej jest już mniejsze …

Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, choć dla doświadczonych graczy nie stanowi to problemu.

Zostaw opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*